Okuyucular soruyor: Azerbaycana Vize Nasıl Alınır?

Azerbaycan ticari vize için gereken belgeler aşağıdaki gibidir.

  1. Azerbaycan vizesi başvuru formu.
  2. Kimlik fotokopisi.
  3. Nüfus kayıt örneği.
  4. Pasaport.
  5. Pasaport, kimlik fotokopileri.
  6. 2 adet biyometrik fotoğraf.
  7. Vize ücreti ödendi dekontu.
  8. Bankada yeterli para bulunduğuna dair hesap bilgisi.

Azerbaycan’a Elektronik vize nasıl alınır?

Türk vatandaşları Umumi Pasaporta sahip olanlar Azerbaycan Konsolosluğuna gitmeden Konsolosluğun sitesindeki online formu doldurup Asan vize ( elektronik vize ) alarak ülkeye giriş yapabilirler. Asan vize süresi 90 günlüktür. Ülkeye giriş yaptıktan sonra toplam 30 gün kalabilirler.

Azerbaycan vizesi kaç TL?

Azerbaycan vize ücreti 45 USD olmakla beraber, sorunsuz bir şekilde mail adresinize AZN vizenizi alabileceğinizin garantisini vermekteyiz. Düzenlemelerinizin tamamını sizler için yapıyor, sorunsuz bir şekilde vizenizi almanızı sağlıyoruz. Siz de iVisa sistemine girerek Azerbaycan ‘a vize alabilirsiniz.

Azerbaycan’a gitmek için neler gerekiyor?

Türkiye ile Azerbaycan vatandaşları, iki ülke arasında seyahatlerini pasaporta ihtiyaç duymadan, yalnızca kimlik kartı ibraz ederek seyahat edebilecek.

Azerbaycana nasil gidilir 2021?

Türkiye ile Azerbaycan arasında kimlikle seyahat uygulamasının detayları belli oldu. 1 Nisan 2021 ‘de yürürlüğe girecek uygulama ile iki ülke vatandaşları yeni tip çipli kimlik kartlarını kullanarak diğer ülkeye 90 gün kalış süreli vizesiz turistik seyahat gerçekleştirebilecek.

You might be interested:  Fransa Vize Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Azerbaycana kimlikle girilir mi?

Azerbaycan ile Türkiye vatandaşları doğrudan seyahatlerini pasaporta ihtiyaç duymadan yalnızca yeni tip kimlik kartları ile yapabilecek. * İkinci Karabağ zaferinden sonra 10 Aralık 2020’de Türkiye ve Azerbaycan karşılıklı olarak 90 günlük vize muafiyetini hayata geçirmiş oldu.

Azerbaycana pasaportsuz gidilir mi?

Bakü’ye direkt pasaportsuz uçuş! Azerbaycan’a kimlikle seyahat edebilmek için öncelikle yeni çipli kimlik kartının olması gerekiyor. Yeni kimliklerin seyahat belgesi olarak kullanılabilmesi, iki ülke arasında doğrudan seyahatlerde mümkün. Üçüncü bir ülkeden girişlerde pasaport kullanılması zorunlu.

Azerbaycan pasaport kac tl?

3 yıldan 10 yıla kadar olanlar ( 10 YIL) 333,80 TL. Cüzdan bedeli 54 TL. Not: Umuma mahsus münferit ve müşterek pasaportlarda pasaportta kayıtlı her kişi için ayrı ayrı harç alınır. Refakatte kayıtlı 7 yaşından küçük çocuklardan harç alınmaz.

Azerbaycan vizesi kaç günlük?

Vizesiz Azerbaycan ‘a giriş yapan Hususi, Hizmet ve Diplomatik Pasaport sahiplerinin, Azerbaycan ‘da kalma süresi ise; 90 gündür. Azerbaycan Konsolosluğu turistik seyahatler için tek girişli 30 günlük Azerbaycan Turist vizesi vermektedir.

Azerbaycan Türk vatandaşlarını alıyor mu?

Azerbaycan ‘ın kara sınır kapılarında vize itası uygulaması yoktur. Azerbaycan ‘a gelen vatandaşlarımız Bakü Haydar Aliyev Havaalanı veya Gence Uluslararası Havaalanında 1 aylık vize alabilmektedirler.

Türk vatandaşı Azerbaycan kac gün kalabilir?

Azerbaycan ‘a giriş yapan tüm yabancı uyrukluların ülkede on beş günden fazla kalmayı öngörmeleri halinde, Azerbaycan Devlet Göç İdaresine (https://eservice.migration.gov.az/) adres beyanı yapmalarının şart olduğuna dikkat çekilen duyuruda, Azerbaycan ‘da 15 günden fazla kalmayı öngören Türk vatandaşlarının ülkeden

Türkiyeden Baküye nasıl gidilir?

Bakü ‘ye uçakla ile gitmek isterseniz Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı’nı kullanacaksınız. Dilerseniz Türk hava şirketlerinden birini dilerseniz de Azerbaycan’ın ulusal havayolu şirketi olan Azal’ı kullanabilirsiniz. İstanbul- Bakü arası uçakla 2 saat 45 dakika sürerken İstanbul- Ankara 2 saat sürmektedir.

You might be interested:  FAQ: Vize Için Davetiye Nasıl Gönderilir?

Azerbaycan Türkiye Karayolu ne zaman açılıyor?

31 Mayıs 2021 tarihi itibariyle Bakü Metrosu faaliyete başlayacaktır. 31 Mayıs 2021 tarihi itibariyle ülkede şehir ve bölgeler arası karayolu ve havayolu ile yolcu taşımacılığı yeniden faaliyete başlayacaktır.

Azerbaycan’a kimlikle Ne zaman gidilir?

Türkiye ile Azerbaycan arasında 10 Aralık 2020’de imzalanan protokol ile iki ülke vatandaşlarının sadece kimlik kartı ibraz ederek, geçişleri bugün başladı. İki ülke vatandaşları 1 Nisan’dan itibaren karşılıklı seyahatlerini pasaporta ihtiyaç duymadan, yalnızca yeni tip kimlik kartı ibraz ederek yapabilecek.

Azerbaycan’a karadan nasıl gidilir?

Bakü’ye uçakla gitmek isteyen sporseverler Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı’na ulaşım sağlayacak. İstanbul – Bakü arası uçakla 2 saat 45 dakika sürerken, Ankara – Bakü arasındaki yolculuk süresi 2 saat. İstanbul’dan Bakü’ye otobüs ile de gitmek mümkün. Bu şekilde yapılacak bir yolculuk yaklaşık 34 saat sürüyor.

Azerbaycan’a otobüs var mı?

Ancak karayolu seyahati olarak kardeş ülke Azerbaycan’a çok fazla firma hizmet vermemektedir. Türkiye’nin otobüs taşımacılığına katile ve itibar getiren köklü firması Metro Turizm, İstanbul Azerbaycan otobüs bileti almak suretiyle güvenli bir şekilde Azerbaycan’a seyahat edebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to Top