FAQ: Avustralya Ya Vize Nasıl Alınır?

Avustralya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

 1. Pasaport(Seyahat dönüşünden itibaren 6 ay daha geçerli ve en az 2 sayfası boş)
 2. 2 adet 3,4*4,5 cm ölçülerinde biometrik fotoğraf (en geç 1 ay içerisinde çekilmiş olacak)
 3. Nüfus cüzdan fotokopisi.
 4. Başvuru formu.
 5. Vize başvuru dilekçesi.
 6. Vize ücretinin( gişede veya elektronik ortamda)

Avustralya vizesi için bankada ne kadar para olmalı?

Avustralya Turistik Vize işlemlerinde bulunacak kişinin son 3 aylık aktif banka hesap özeti. Kişinin şahsi banka hesap özeti son 3 aylık aktif banka hesap hareketlerini içermeli, en az 3000 TL bakiyesi olması sağlanmalı ve banka ıslak imza, kaşe ve banka imza sirküleri ile birlikte hazırlanmış olmalıdır.

Avustralya çalışma vizesi nasıl alınır?

Avustralya oturum iznine sahip olabilmek için Avustralya ‘da faaliyet gösteren bir ticari firmayla iş akdi imzalayarak çalışma izni sahibi olabilir, Avustralya eğitim programlarından faydalanabilir, çalışma ve tatil vizesi gibi yarı zamanlı işlerde çalışarak kalıcı oturum iznine başvurabilirsiniz.

Avustralya turist vizesi kaç yıllık veriliyor?

Turist vizesi, başvuru sahibinin 3-6 veya 12 aya kadar Avustralya ‘da kalmasını sağlar. Bu vize aynı zamanda çalışma amacı gütmeyen diğer kısa süreli kalışlar içinde kullanılmaktadır.

Avustralya kaç günlük vize veriyor?

Avustralya turistik, akraba ziyareti ve ticari vize başvuruları ortalama 1 ile 10 gün arasında sonuçlanmaktadır. Avustralya öğrenci vize başvuruları ise max 4 hafta sonuçlanmaktadır.

You might be interested:  Fransa Vize Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Avustralya vize ücreti nereye yatırılır?

Avusturya Vizesi Ücreti Nereye Yatırılır Vize ücretleri direk olarak konsolosluğa yapılmaktadır. Kişinin başvurusunun reddi halinde Avustralya Konsolosluğu ücreti iade etmeyecektir.

Avustralya Asgari Ücret ne kadar?

Eğer siz de Avustralya ‘da çalışmak istiyorsanız en az asgari ücret olarak alacağınız tutar. 3000 dolar olmaktadır. Bu maaş net olacak şekilde sizlere ödenir. Her yıl maaş belli ölçütlerde artış yaşar. Artışla birlikte içerisinde bulunduğumuz dönemde Asgari ücret, net 3000 dolar olmuştur.

Yeni Zelanda çalışma izni nasıl alınır?

En az iki yıl kadar ikamet vizesine sahip olmanız gerekmektedir. İkamet vizesinin sunmuş olduğu koşulları yerine getirmeniz ve tamamlamanız gerekmektedir. Yeni Zelanda oturum izni için göstermiş olacağınız 5 tane seçenek bulunmaktadır. İş kategorisi ile başvuru yapabilirsiniz.

ABD çalışma izni nasıl alınır?

Amerika Geçici Çalışma Vizesi kategorilerinden birine başvuru yapmak isteyen kişi ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri Bürosu’na I-129 Çalışma izni başvurusu yapmalıdır. USCIS I-129 formunu onayladıktan sonra geçici işçi vizesine başvuru yapabilir.

Avustralya evlilik vizesi ne kadar sürer?

– 9 Aylık Geçici süre için verilir. Vize alındığında, 9 Ay içerisinde Avustralya ‘ya giriş yapılıp evlenilmesi gerekir.

Avustralya pasaportu ile hangi ülkelere vizesiz gidilir?

Avustralya vatandaşları Avrupa Birliği üyesi ülkelerine (28 ülke ), ABD, Kanada ve Yeni Zelanda’ya da vizesiz seyahat edebilme hakkına sahiptirler.

Vize hangi ülkelerde yok?

Vize İstemeyen Avrupa Ülkeleri

 • Andorra. Avrupa. Vizesiz. 90 gün.
 • Arnavutluk. Avrupa. Vizesiz. 90 gün.
 • Azerbaycan. Avrupa. Kapıda Vize. 30 gün.
 • Belarus-Beyaz Rusya. Avrupa. Vizesiz. 30 gün.
 • Bosna-Hersek. Avrupa. Kapıda Vize. 120 gün.
 • Gürcistan. Avrupa. Vizesiz. 365 gün.
 • KKTC. Avrupa. Vizesiz. Serbest Dolaşım.
 • Karadağ Avrupa. Vizesiz. 90 gün.

Avusturya vize veriyor mu?

Avusturya ile Türkiye arasında vize uygulaması bulunurken Türkiye vatandaşları bu ülkeye seyahatlerinden önce Avusturya Konsolosluğundan Avusturya vizesi almaları gerekmektedir. Yine aynı şekilde AB ülkelerinden ikamet izni olan veya İsviçre ikamet izni olan Türkiye vatandaşları ise Avusturya vizesinden muaftır.

You might be interested:  Sık sorulan: Pasaport Yenilenince Eski Vize Ne Oluyor?

Avustralya Konsolosluğu ne zaman açılacak?

Türkiye’deki Avustralya Büyükelçiliği ve Konsoloslukları Pazartesi – Cuma günleri arasında 08:30 – 12:30 ve 13:30 – 17:00 saatlerinde açıktır. Konsolosluk hizmetleri 08:30 – 16:45 saatlerinde verilmektedir.

Köprü vizesi nedir?

Köprü vizesi, bir vize bitip diğeri başlamadan Avustralya’da kalmanızı sağlayan vize türü. Köprü vizesi, sizin Avustralya’daki göçmenlik durumunuzu belirlerken verilen vize türü.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to Top