Tulum Meksika Ne Zaman Gidilir?

Tulum‘un en ideal ayları Kasım ile Nisan arası, çünkü Nisan ayı sonrasında kasırga ve yağış dönemi başlıyor. Tulum‘a en yakın havaalanı 2 saat mesafedeki Cancun.

Cancun a hangi mevsim gidilir?

Cancun’un en güzel sezonu Kasım ayı ile Mayıs arasındadır. Özellikle ülkemizde kış aylarına denk gelen Aralık, Ocak ve Şubat ayları bölgenin en güzel aylarıdır.

Meksika’ya Türkiye’den nasil gidilir?

Nasıl Gidilir? Meksika’ya Türkiye ‘ den direkt uçuş bulunmuyor ama aktarmalı uçuşlarla hem Mexico City hem de Cancun, Guadalajara, Monterrey ve Tijuana gibi turistik şehirlere yaklaşık 18 saatlik bir uçak yolculuğuyla ulaşmanız mümkün.

Meksikaya direk uçuş var mı?

Türkiye ile Mexico ( Meksika başkenti) arasındaki uçuşlar ortalama 20 saat 20 dakika sürer. Şu an Türk Hava Yolları, Meksika yönüne aktarmasız uçan tek havayoludur.

Tulum a vize var mı?

Hususi, hizmet ve umuma mahsus pasaport sahibi vatandaşlarımız vizeye tabidirler. Diplomatik pasaportlar ise vizeden muaftırlar.

Meksika’ya hangi ayda gidilir?

Pasifik ve Karayipler kıyıları Kasım-Şubat arası dönemde de sıcak ve güneşlidir. Pek çok Avrupalı turist bölgeyi bu dönemde ziyaret etmektedir, çünkü Haziran-Ağustos arası dönem oldukça sıcak ve nemli yaşanır. Ülkeyi ziyaret etmek için en ideal dönem yağışların son bulduğu Ekim-Kasım arası dönemdir.

You might be interested:  Sık sorulan: Narcos Meksika Ne Zaman?

Meksika dan tuluma nasıl gidilir?

Tulum’a en yakın havaalanı 2 saat mesafedeki Cancun. Türkiye’den henüz Meksika ‘ya direk uçuş bulunmadığından Meksiko City veya Cancun’a KLM, Air France, Lufthansa gibi havayolları ile Avrupa üzerinden aktarmalı gitmek mümkün. Meksiko City ile Cancun arasında çeşitli havayolu şirketlerinin uçuşları bulunuyor.

Meksika vatandaşı nasıl olunur?

Meksika Vatandaşlık Hakkı Kazanma Şartları

  1. Meksika ‘da 5 yıl boyunca ikamet edenler vatandaşlığa kabul için başvurabilirler.
  2. Meksika vatandaşı biriyle 2 yıl evli olan ve Meksika ‘da ikamet edenler vatandaşlığa kabul için başvurabilirler.

Meksikalılar ne sever?

Ülke sadece sıcak ülkelerden ve plaj dinlenenlerinden … Meksikalılar genellikle günde üç kez yemek yerken, kahvaltı ise en doyurucu bir besindir. Baharatlı ve tatlı yiyecekleri severler, meyve ile salatalık yiyebilir ve çok sayıda fast food yiyebilirler.

Meksika’ya gidilir mi?

Meksika ‘ya seyahat edecek kişiler Bordo (Umumi), Hususi (Yeşil), Hizmet(Gri) pasaporta sahip Türk vatandaşları vizeye tabiyken; Diplomatik (Siyah) Pasaporta sahip Türk vatandaşlarının ise Meksika ‘ya vizesiz seyahat etme hakları bulunmaktadır.

Meksika vizesi nasıl alınır?

Meksika Vizesi Nasıl Alınır?

  1. Meksika Konsolosluğu elektronik Meksika vizesi işlemleri için gerçekleştirilecek başvurular Meksika Konsolosluğu resmi sitesi elektronik Meksika vize başvuru sayfasından yapılmaktadır.
  2. Meksika Konsolosluğu online Meksika vizesini 30 gün konaklamalı ve tek girişli olarak onaylamaktadır.

Mexico City uçak bileti ne kadar?

Dönüş İçin 4.763 TL Başlangıç Fiyatıyla Ucuz Mexico City Juarez Uluslararası Uçak Biletleri (MEX) | Skyscanner.

Meksika vize ücreti ne kadar?

Pasaport fotokopisi (ilk ve son sayfa) (A4 ebatında olmalıdır) Vize ücreti (44 USD) TAM ve NAKİT olarak Konsolosluğumuza randevu gününde teslim edilmelidir.

Meksika’ya gitmek için ne gerekli?

Meksika Turist Vizesi Online Başvuru İçin Gerekli Evraklar

  • Vize talep formu.
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi.
  • Biyometrik fotoğraf.
  • Pasaport (En az 6 ay geçerliliği olmalı)
  • Pasaport fotokopisi (İlk ve son sayfa taranmalı)
You might be interested:  Hızlı Cevap: Meksika Da Hangi Dil Konusuluyor?

Kolombiya için vize var mı?

Kolombiya Vize İstiyor Mu? Kolombiya Cumhuriyeti’ne seyahat etmeyi planlayan Diplomatik (Siyah), hizmet (Gri), hususi (Yeşil) ve Umuma Mahsus (Bordo) pasaporta sahip Türk vatandaşları 90 güne kadar yapacakları seyahatlerde vizeden muaf bir şekilde seyahatlerini gerçekleştirebilmektedirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to Top