Meksika Elektronik Vize Nasıl Alınır?

Kısa süreli Meksika (30 gün süreli-tek girişli) seyahatleri için geçerli olan Elektronik Meksika Vizesi için online başvuru SAE sistemine kayıtlı turizm seyahat acentaları kanalıyla gerçekleştirilmektedir.

Meksika vize ücreti ne kadar?

Pasaport fotokopisi (ilk ve son sayfa) (A4 ebatında olmalıdır) Vize ücreti (44 USD) TAM ve NAKİT olarak Konsolosluğumuza randevu gününde teslim edilmelidir.

Meksika vizesi nasıl alınır 2021?

Meksika Vizesi İçin Gereken Evraklar

 1. 4 adet gözlüksüz fotoğraf.
 2. Davet mektubu.
 3. Banka hesap cüzdanı
 4. Seyahat rezervasyon bilgileri.
 5. Seyahat ve sağlık sigorta poliçeleri.
 6. Pasaportun en az 6 aylık süreye sahip olması

Meksika turist vizesi kaç günde çıkar?

Meksika vize başvuruları ortalama 2 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Meksika Konsolosluğunun yoğun olduğu tarihlerde işlem süresi uzayabilmektedir.

Meksika vizesi ile hangi ülkelere gidilir?

Meksika vatandaşları Avrupa Birliği üyesi ülkelerine (28 ülke ), Kanada ve Yeni Zelanda’ya vizesiz seyahat edebilmektedirler.

Meksika Türk vatandaşlarından vize istiyor mu?

Hususi, hizmet ve umuma mahsus pasaport sahibi vatandaşlarımız vizeye tabidirler. Diplomatik pasaport sahibi Meksika vatandaşları, 90 güne kadar ikamet süreli turistik veya resmi amaçlı seyahatlerinde ve ülkemizden transit geçişlerinde vizeden muaftırlar.

Meksika vizesi nasıl alınır?

Meksika Vizesi Nasıl Alınır?

 1. Meksika Konsolosluğu elektronik Meksika vizesi işlemleri için gerçekleştirilecek başvurular Meksika Konsolosluğu resmi sitesi elektronik Meksika vize başvuru sayfasından yapılmaktadır.
 2. Meksika Konsolosluğu online Meksika vizesini 30 gün konaklamalı ve tek girişli olarak onaylamaktadır.
You might be interested:  Meksika Ya Ne Zaman Gidilir?

Türkiyeden Meksika nasıl gidilir?

Meksika ‘ya Türkiye’den direkt uçuş bulunmuyor ama aktarmalı uçuşlarla hem Mexico City hem de Cancun, Guadalajara, Monterrey ve Tijuana gibi turistik şehirlere yaklaşık 18 saatlik bir uçak yolculuğuyla ulaşmanız mümkün.

Meksika vatandaşı nasıl olunur?

Meksika Vatandaşlık Hakkı Kazanma Şartları

 1. Meksika ‘da 5 yıl boyunca ikamet edenler vatandaşlığa kabul için başvurabilirler.
 2. Meksika vatandaşı biriyle 2 yıl evli olan ve Meksika ‘da ikamet edenler vatandaşlığa kabul için başvurabilirler.

Amerika vizesi ile Meksika’ya gidilir mi?

Geçerli ABD vizesi olan vatandaşlarımızın Meksika ‘ya Meksika vizesi olmadığı halde girebilecekleri Meksika makamlarınca bildirilmiştir. ABD vizesi olmayan vatandaşlarımız Meksika ‘ya gitmeden önce Meksika vizesi almak zorundadırlar.

Meksika’ya gitmek için ne gerekiyor?

Meksika Turist Vizesi Online Başvuru İçin Gerekli Evraklar

 • Vize talep formu.
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi.
 • Biyometrik fotoğraf.
 • Pasaport (En az 6 ay geçerliliği olmalı)
 • Pasaport fotokopisi (İlk ve son sayfa taranmalı)

Meksika oturma izni nasıl alınır?

Meksika ‘ya giriş yapıldığı tarihten itibaren 30 gün içerisinde Göçmenlik Bürosuna gidilmesi ve pasaport üzerinde yer alan vizeyi göstererek Geçici Oturma İzni Kartı alınması gerekmektedir. Meksika Geçici Oturma İzni Kartı ile Meksika sınırları içerisinde en fazla 4 yıl ikamet edilebilmektedir.

Amerika vize veriyor mu?

ABD vizeleri yalnızca bir Amerikan Büyükelçiliği veya Konsolosluğu tarafından verilebilir. Vize, sahibine Amerika Birleşik Devletleri’ne seyahat etme ve giriş yapma izni talep etme hakkı sağlar. ABD’de “Göçmen olmayan vizeler” ve “Göçmen vizeler” olmak üzere iki vize türü uygulaması mevcuttur.

Amerikan vatandaşları hangi ülkelere vizesiz girebilir?

ABD vatandaşları Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’nın yanı sıra Avrupa Birliği üyesi ülkelerine (28 ülke ) vizesiz seyahat edebilmektedirler.

Türkiye kimden vize istiyor?

Türk hükümeti, 2 Mart 2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, aşağıdaki ülkelerden gelen pasaport sahiplerine vize gerekmediğini duyurdu: Avusturya, Belçika, Hırvatistan, İrlanda Cumhuriyeti, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, İspanya ve Birleşik Krallık.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Meksıka Hangı Dılı Konusuyor?

Meksika uçakla kaç saat?

türkiye ile meksika Arası Uçakla 16 saat 51 dakika sürmektedir. türkiye – meksika arasındaki uçuş mesafesi 11800 km dir. 11800 kilometrelik yol direkt uçuş ile ortalama olarak 700 km/h hızla giden bir yolcu uçağı ile yaklaşık 16 saat 51 dakika zaman almaktadır. Aktarmalı uçuşlarda bu süre biraz daha artabilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to Top