Soru: Dubai Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

  1. Dubai vize işlemleri e-vize yoluyla online olarak gerçekleşmektedir.
  2. Dubai vize işlemleri online olarak yapılır ve bu süreçte pasaport üzerinde bir işlem yapılmaz.
  3. Dubai turistik vize işlemleri yapılmaya başlanmadan önce hangi vize türüne başvuru yapılacağı belirlenmeli ve buna uygun başvuru yapılmalıdır.

Dubai vize ücreti ne kadar?

30 Günlük – Tek Girişli vize ücreti: 1.319 TL / (147 USD)’dir. 30 Günlük – Çok Girişli vize ücreti: 3.532 TL / (393 USD)’dir. 90 Günlük – Tek Girişli vize ücreti: 4.197 TL / (467 USD)’dir. 90 Günlük – Çok Girişli vize ücreti: 6.435 TL / (716 USD)’dir.

Dubai Turist vizesi nasıl alınır?

Dubai Turistik Vizesi online olarak alınır ve bu nedenle pasaportun üzerine basılmaz. Online bir başvuru süreci olduğu için Türkiye’nin her yerinden başvuru yapılabilmektedir. Yapılacak olan seyahat türüne göre uygun olan Dubai Turistik Vize başvuru formu doldurulur.

Dubai vize gerekli mı?

Dubai için vize gerekiyor mu? Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi kişilerin, seyahatlerinden öncesinde Dubai vizesi almaları gerekmektedir. Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) ve Diplomatik (Siyah) Pasaporta sahip kişilerin 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan seyahatleri için Dubai vizesi almalarına gerek yoktur.

Dubai gitmek için ne gerekiyor?

Dubai Vizesi İçin Gereken Evraklar

  • Vize basvuru formu.
  • Emirates rezarvasyon numarasi veya fotokopisi.
  • Renkli Pasaport fotokopisi (resimli sayfa, gecerlilik suresini gosteren sayfa ve en son sayfa )
  • Şirket yazisi ( Gidis tarihini ve sebebini belirten )
  • İsme kayitli cep veya ev telefonu faturasi.
You might be interested:  Soru: Dubai Nasıl Yönetiliyor?

Dubai vize ücreti ne kadar 2021?

2021 yılı en güncel kısa süreli Birleşik Arap Emirlikleri/ Dubai vize fiyatı 117 USD + KDV’dir. Bu ücret 30 günlük, tek girişli Dubai e- vize için talep edilen ücret bedelidir.

Dubai vizesi ne kadar sürede çıkar?

Dubai vizesi en hızlı 1-2 iş gününde sonuçlanmaktadır. Eğer Dubai vizesi için çalıştığınız vize firması doğrudan Birleşik Arap Emirlikleri ile çalışan bir firma ise pazartesi öğleden önce yaptığınız vize başvurusu bazen aynı gün içerisinde de sonuçlanabilmektedir.

Dubai turklere vize veriyor mu?

Birleşik Arap Emirlikleri’ne gitmek isteyen Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) pasaporta sahip Türk vatandaşlarının 90 gün vizesiz seyahat etmeye hakları bulunmaktayken; Umumi (Bordo) pasaporta sahip Türk Vatandaşlarının vize alması gerekmektedir.

Dubai vize yasağı kalktı mı?

7 Eylül 2021 tarihi itibari ile Dubai (BAE)’ye olan seyahat kısıtlamaları kaldırılmıştır.

Dubai vizesi almak zor mu?

Dubai vizesi bir e-vizedir. Pasaport görüntüsü, fotoğraf ve gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonu ile Dubai vizesi online ortamda başvuru yapılarak kolayca alınabilir. Dubai vizesini en zor Irak, İran, Filistin, Yemen ve Suriye vatandaşları almaktadır.

Dubai kimlerden vize istiyor?

Körfez Arap Ülkeleri İş Birliği Konseyi ülkeleri (Katar hariç) ve Schengen üyesi ülkeler Dubai vizelerini kapı vizesi olarak havalimanında almaktadır. AB ülkeleri aynı şekilde 30 günlük süre için Dubai girişte vize alabilirler.

Katar Türkiye’den vize istiyor mu?

Bu çerçevede, Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamili Türk vatandaşları Katar ‘a girişlerinde vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamilleri ise, havalimanında turistik amaçlı 2 hafta kalış süreli vizelerini, Katar ‘da bir otelden rezervasyon yaptırmak ve 100 Katar Riyali ödemek karşılığında alabilmektedirler.

Dubai vizesi nasıl alınır 2021?

07.07. 2021, Birleşik Arap Emirlikleri ( BAE ) ( Dubai Vize ) vize başvuruları online olarak yetkilendirilmiş kurumlardan e-visa olarak alınabilmektedir, bireysel olarak e-visa müracaat platformu bulunmamaktadır.

You might be interested:  FAQ: Dubai Katar Nerede?

Dubai’ye turist olarak nasıl gidilir?

Dubai ‘ ye Türkiye’den haftanın her günü çeşitli havayolu firmalarından direkt veya aktarmalı uçuşlar bulunmaktadır. THY, Emirates Havayolları, Pegasus Havayolları, Flydubai Havayolları, Singapur Air ve Air Arabia ile Türkiye’den Dubai ‘ ye direkt uçuşlar bulunmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to Top