Okuyucular soruyor: Amerika E2 Vizesi Nasıl Alınır?

E2 Vizesi Nasıl Alınır, ana şartlar neler?

 1. Başvuru sahibi ABD ile yatırımcı anlaşmasına sahip ülke vatandaşı olmalıdır.
 2. Vize ABD’den alınacaksa sadece başvuru belgeleri doldurulup gönderilir.
 3. Belirli bir miktar parayı, kaynağının izah edilebilir olması şartıyla, ABD’ye getirmek gerekmektedir.

E2 vizesi ne demek?

E2 vizesi, bir bireyin ABD içinde yaşamasına ve yatırım yapmasına imkan veren bir vize türüdür. E2 yatırımcı vizesi, ABD ile ticari anlaşması olan ülke vatandaşlarına verilir. Türkiye de bu anlaşma kapsamında yer aldığı için Türk vatandaşları E2 vizesinin sahibi olabilir.

E2 vizesi ne kadar?

E1/ E2 vizeleri için başvuru ücreti 205 ABD doları olup, iadesi yapılmaz ve başvuru yapan her aile bireyi için ödenmelidir. Bu aşamada vize görüşmesi için randevu tarihi belirlemeyiniz.

E2 vizesi kaç yıllık?

E-2 vizesi ABD programı, E-2 yatırımcısı düzenlemelere uymaya devam ettiği sürece yararlanıcının yatırımcı vizesini süresiz olarak uzatmasına izin verir. Bu, yatırımcının E-2 vizesinin ilk (genellikle 5 yıllık ) süresinin ötesinde Amerika Birleşik Devletleri’nde kalmasına izin veren çok fazla esneklik sunar.

I Visa USA nedir?

Amerika O Vizesi, Olağanüstü Yetenek ve Başarıya Sahip Bireyler için özel olarak oluşturulmuş vize türüdür. O-1A, O-1B, O-2 ve O3 olarak alt sınıflara ayrılmıştır.

You might be interested:  Soru: Amerika Doları Kimin?

E2 yatırımcı vizesi nasıl alınır?

E2 Vizesi Nasıl Alınır, ana şartlar neler?

 1. Başvuru sahibi ABD ile yatırımcı anlaşmasına sahip ülke vatandaşı olmalıdır.
 2. Vize ABD’den alınacaksa sadece başvuru belgeleri doldurulup gönderilir.
 3. Belirli bir miktar parayı, kaynağının izah edilebilir olması şartıyla, ABD’ye getirmek gerekmektedir.

E5 vizesi nasıl alınır?

American EB 5 Vize Alma Süreci Nedir?

 1. Adım 1 – Bir Göçmenlik Avukatı Tutmak.
 2. Adım 2 – Bir Yatırım Seçimi.
 3. Adım 3 – Fonlarınızı İşletmeye Aktarın.
 4. Adım 4 – Dosya Formu I-526.
 5. Adım 5 – Dosya Formu I-829.
 6. Adım 6 – Vatandaşlığa Kabul (İsteğe bağlı)

B1 vizesi nasıl alınır?

Altı (6) aylık bir süre için verilen B1 vizesi için başvurular Amerika Büyükelçiliği himayesinde vize işlemlerine devam eden Konsolosluklar aracılığıyla yürütülmektedir. Başvuru sırasında parmak izi kaydı sisteme dahil edildiği ve mülakat yapıldığı için başvuru sahibinin Konsoloslukta bizzat bulunması gerekmektedir.

ABD oturum izni nasıl alınır?

Oturum izin belgeleri, ikamet adreslerine gönderilmektedir. Oturum izni başvuru ve uzatma başvuruları e-ikamet üzerinden yapılır. İlk defa oturum iznine başvuran ABD vatandaşlarının sistem tarafından kendilerine verilen randevu gün ve saatinde bulunduğu ildeki İl Göç İdaresinde bulunması gerekmektedir.

Amerika çalışma vizesi nasıl alınır?

Amerika Geçici Çalışma Vizesi kategorilerinden birine başvuru yapmak isteyen kişi ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri Bürosu’na I-129 Çalışma izni başvurusu yapmalıdır. USCIS I-129 formunu onayladıktan sonra geçici işçi vizesine başvuru yapabilir.

Almanya yatırımcı vizesi nasıl alınır?

Yatırımcı vizesi başvurusu, vatandaşı olunan ülkedeki Federal Almanya Cumhuriyeti temsilciliklerinden birine yapılmalıdır. Yatırımcı vizesine yapılan başvuru ile, başvuran, birçok sayıda evrakla beraber iyi hazırlanmış iş planını da ibraz etmelidir.

Amerika turist vizesi veriyor mu?

Amerika Turistik Vize Tipi B1/B2 Vize kategorisindedir. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları’na çoğunlukla 10 yıllık çok girişli(multiple) olarak vize verilmektedir. Fakat Amerika Vizesi ile seyahat eden kişi senede maksimumn 6 ay(180 gün) Amerika ‘da konaklayabilmektedir.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Kaptan Amerika Kahramanların Savaşı Ne Zaman?

H1 vizesi nasıl alınır?

H1B vizesi geçici süreyle çalışmak için gelmiş kişilere verilen, işe alım sebepli, göçmen statüsünde olmayan bir vize kategorisidir. Bu vizenin alınabilmesi için işverenin size bir iş teklifinde bulunmuş olması ve ardından da H1B vizesi dilekçesi için ABD Göçmen Bürosu’na başvuruda bulunmalıdır.

10 yıllık Amerikan vizesi ne kadar?

Aşağıdaki listede seçtiğiniz hizmet ücretine 160 USD olan konsolosluk harcını ekleyerek 10 yıllık ABD vize ücreti hesaplayabilirsiniz.

Amerika vizesi almak için hesapta ne kadar para olmalı?

Amerika Turist Vizesi (B2) İçin Gerekli Evraklar Banka hesap dökümü (Son 3 aya ait, en az 7000 TL bulunan hesap bilgisi, bankadan ıslak imzalı ve kaşeli)

Amerika vize ücreti ne kadar?

Konsolosluk harcı 160 $ olan vize türlerinde online ödemesi kredi kartı ile yapıldığı için banka üzerinden uygulanan kesintiler ve komisyon sonucu vize tutarı 180 $ olmaktadır. 190 $ ücretli vize türleri için ise aynı şekilde işlem yapılmaktadır. Bu işlem sonucu ise ödenen konsolosluk harcı 210 $ ‘dır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to Top