Hızlı Cevap: Amerika Green Kart Çekilişi Ne Zaman?

Green Card için resmi başvurular her yıl Ekim ayının ilk haftası ile Kasım ayının ilk haftası arasında yapılır. Takip eden yılın Mayıs ayında ise çekiliş gerçekleşir ve sonuçlar açıklanır.

Green Card başvuruları ne zaman 2021?

Green Card için başvurular 6 Ekim saat 19.00 itibariyle başladı. Başvurular 9 Kasım 2021 ‘de son bulacak.

Green Card başvuru ne zaman 2022?

DV Green Card 2022 programı için başvuru yapacak olan kişilerin başvurularını elektronik olarak 7 Ekim 2020, Çarşamba günü Doğu Gündüz Saatine göre (EDT) (GMT –4) öğlen 12:00 ile 10 Kasım 2020, Salı günü Doğu Standart Saatine göre (EST) (GMT –5) öğlen 12:00 arasında yapmaları gerekmektedir.

Green Card başvuruları ne zaman başlıyor?

Green Card kurasına katılmak isteyen kişiler 2021 yılı için başvurularını Ekim -Kasım aralığında yapmalıdır. Amerika Dışişleri Bakanlığı web sitede oluşabilecek yoğunluğa karşı başvuruların olabildiğince erken yapılmasını tavsiye etmektedir.

Green Card ne zaman açıklanıyor 2020?

Green Card çekiliş sonuçları DV 2020 (2019 yılı) 7 Mayıs Salı günü 2019’da açıklandı. ABD göçmenlik bürosu web sitesinde açıklanan resmi sonuçlara göre tüm dünyadan 55 bin kişi Amerlan vatandaşı olmaya hak kazandı.

You might be interested:  Amerika Vizesine Nasıl Başvurulur?

Green Card başvuru nasıl yapılır?

Green Card başvuruları her yıl Ekim – Kasım ayında Amerika Birleşik Devletleri Dışİşleri Bakanlığı Göçmenlik Bürosu’nun resmi internet sitesinden online olarak yapılmaktadır. Sisteme sadece 1 kez giriş izniniz vardır. Bu nedenle formunuzu ilk defada doldurup tamamlamalısınız, tekrardan düzenleme şansınız olmayacaktır.

Green Card nedir kimlere verilir?

Green Card, ABD vatandaşı olmayan kişilerle onların eş ve 21 yaşın altındaki bekar çoçuklarına; Amerika Birleşik Devletleri’nde ömür boyu oturma ve çalışma izni veren resmi belgedir. Green Card, resmi adıyla Permanent Resident Card (Daimi Oturma İzni) kişinin göçmenlik statüsünü gösterir.

Green Card kaç TL?

Green Card çekilişine katılmak amacıyla internet üzerinden, Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı web sitesi üzerinden başvuru yapmak ücretsizdir.

Green Card neye göre veriliyor?

Green Card, yatırım, evlilik, çalışma, sığınma ve mültecilik yoluyla alınır. Amerikan Hükümeti tarafından ABD vatandaşı olmayan kişilere çekiliş sonucu verilmektedir.

Green Card süreli mi?

Green Card, yabancılara (ABD Vatandaşı olmayan) ile onların eşi ve 21 yaşın altındaki evlenmemiş çoçuklarına; Amerika Birleşik Devletleri’nde süresiz olarak (ömür boyu) oturma ve çalışma izni verir. Green Card, Permanent Resident Card (Daimi Oturma İzni) olarak adlandırılır.

Green Card ne kadar süre geçerli?

Bu süreçte evliyken evliliğiniz sona ermiş olsa bile 2 yıllık geçerlilik süresi dolmadan koşulların kaldırılması için başvuruda bulunmalısınız. Aksi durumda bir göçmen gözetim merkezinde gözaltında tutulmanız olasıdır. Unutmayın Green Card 10 yıllık süre için verilmektedir.

Green Card başvurusunda pasaport şart mı?

Green Card başvurusu için asıl başvuran kişinin pasaportunun olması gerekmektedir. Başvuran kişinin eş ve çocukları için pasaport şartı yoktur. Öğrenciler sadece 180 lira masrafla pasaport alabilirler.

Green Card fotoğrafı nasıl olmalı?

Fotoğrafın boyutları 50 mm x 50 mm olmalıdır ve baş fotoğrafın ortasında yer almalıdır. Saçın üst kısmından çenenin alt kısmına kadar olan baş mesafesi/uzunluğu 25 mm – 35 mm olmalıdır. Göz seviyesi de fotoğrafın alt hizasından itibaren 28 mm – 35 mm olmalıdır.

You might be interested:  Soru: Amerika Hangi Kıtada Yer Alıyor?

Green Card 2021 sonuçları nereden öğrenilir?

Green Card çekilişi sonucunuzu ABD Göçmenlik Bürosu (Kentucky Consular Center(KCC)) web sitesindeki Green Card Çekiliş Sonuçları sayfasından öğrenebilirsiniz.

Green Card çekiliş sonuçlarını nasıl öğrenirim?

Green card sonuçlarını, sadece başvuru yaptığınız esnada size verilen Confirmation numaranızla kontrol edebilirsiniz. Eğer Confirmation numaranızı unuttuysanız, aynı sayfadan bilgilerinizi doğrulayarak Confirmation numaranızı tekrar alabilmeniz de mümkün. 1. http://dvlottery.state.gov/ESC adresine girin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to Top